”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Erik ten Hag s-a enervat după înfrângerea cu Liverpool: „Nu sunt Harry Potter”

Manchester United Publicat pe 2 sep 2024

Managerul grupării Manchester United, Erik ten Hag, spune că „nu este Harry Potter” şi este ferm convins că echipa sa are o şansă mare de a câştiga un trofeu în acest sezon, în ciuda înfrângerii dureroase cu 3-0 suferită pe teren propriu cu Liverpool.

United este acum pe locul 14 în clasamentul Premier League, cu doar trei puncte din primele trei meciuri.

Cu toate acestea, Ten Hag a refuzat să accepte viziunea negativă a rezultatului, în timp ce a sugerat că nimeni nu ar trebui să se aştepte ca el să producă rezultate magice.

„Nu este ca şi cum aş fi Harry Potter”, a spus el. „Trebuie să recunoaşteţi asta.Pentru trei jucători a fost început de sezon. Manuel Ugarte nu a jucat niciun minut - trebuie să-şi consolideze condiţia fizică.

Apoi trebuie să îl integrăm în echipă. Sunt sigur că va contribui la echipa noastră. Va dura câteva săptămâni, poate chiar o lună. Este la fel pentru mulţi jucători. La sfârşitul sezonului sunt destul de încrezător că vom avea o şansă mare de a ridica un alt trofeu”, a adăugat tehnicianul.