Valentin Creţu rămâne la FCSB. Fotbalistul în vârstă de 37 de ani a semnat prelungirea contractului.
Citește și

Creţu a semnat un acord pe un an, cu opţiune de reziliere după 6 luni. Acesta a dezvăluit că nu a stat la negocieri şi a acceptat condiţiile fostei campioanei, deoarece vrea să joace la nivel înalt.
”Ieri am semnat, am prelungit, am acceptat toate condiţiile lor. Am avut şi eu ceva mai bun, dar am acceptat condiţiile lor, am acceptat un salariu mai mic. Am semnat contractul în acelasi timp cu rezilierea. Am semnat pe un an cu rezilierea pe 6 luni, sunt aici până în decembrie.
De ce am acceptat toate astea? Pentru că vreau să joc la cel mai înalt nivel. Iubesc acest club şi în special pentru suporteri, ei sunt cei mai importanţi la un club. Mă iubesc şi sunt apreciat, pentru asta am acceptat toate lucrurile.
Mereu am dat dovadă de caracter, am o vârstă, am doi copii acasă, contează şi partea financiară, dar de data asta nu a contat şi de mai multe ori n-a contat. Iubeşti un club şi vrei să joci la el, renunţi la foarte multe chestii”, a declarat Creţu, pentru Prima Sport.
Ajuns la FCSB în 2019, Valentin Creţu a devenit unul dintre cei mai apreciaţi jucători de către suporteri, iar noua înţelegere îi oferă şansa să continue lupta pentru un loc în echipă.
