Raul Florucz, decizie finală după ce a aflat că Mircea Lucescu doreşte să îl convoace Raul Florucz, decizie finală după ce a aflat că Mircea Lucescu doreşte să îl convoace
Mircea Lucescu, mesaj imperativ pentru cluburile din România! "Această echipă naţională ar trebui să dea un exemplu" Mircea Lucescu, mesaj imperativ pentru cluburile din România! "Această echipă naţională ar trebui să dea un exemplu"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a făcut anunţul momentului! Ce se întâmplă cu Louis Munteanu NEWS ALERT | Neluţu Varga a făcut anunţul momentului! Ce se întâmplă cu Louis Munteanu
Victorie uriaşă obţinută de naţionala U21 a României Victorie uriaşă obţinută de naţionala U21 a României
Echipa pe care ar vrea să o antreneze Elias Charalambous Echipa pe care ar vrea să o antreneze Elias Charalambous
Clubul Nottingham Forest, amendat cu aproape 900.000 de euro Clubul Nottingham Forest, amendat cu aproape 900.000 de euro

EXCLUSIV | ”Un joc foarte bine dus”. Prestaţia lui Dinamo l-a dat pe spate pe Ionuţ Rada

Emisiuni Publicat de Daian Cutu pe 16 mai 2023

Dinamo a câştigat derby-ul cu Steaua, scor 3-0, în penultima etapă a play-off-ului din Liga II. Meciul a fost întrerupt pentru 7 minute, după ce fanii oaspeţilor au aruncat cu torţe pe teren.

Giafer a marcat primul gol al meciului în minutul 78, iar Ghezzali a înscris în minutul 90+4 şi în minutul 90+9 (din penalty).

În cadrul emisiunii Fotbal Show, fostul fotbalist Ionuţ Rada s-a declarat încântat de prestaţia celor de la Dinamo. Acesta a precizat că diferenţa de pe tabelă putea să fie şi mai mare.

”Un joc foarte bine dus pe poartă al celor de la Dinamo. Au încercat să ajungă cât mai repede la finalizare. Scorul putea să fie mai mare decât acest 3-0.

Vedeam şi la reacţiile jucătorilor de la CSA Steaua că le e greu, nu doar de meciul acesta, ci la tot ce se întâmplă la acest club. Ei acum nu au niciun fel de obiectiv, greu să motivezi, am văzut reacţia antrenorului, e clar şi pentru el că e dificil”,
a declarat Rada, la finele partidei, pentru Prima Sport.