”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Explicaţii la cald pentru penalty-ul ratat de Alexandru Mitriţă: „În primul rând” | VIDEO EXCLUSIV

Emisiuni Publicat pe duminică, 20:40

Poli Iaşi a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a noua a Superligii. Partida s-a disputat în condiţii de ploaie torenţială, vreme care a făcut terenul aproape impracticabil.

Golurile au fost marcate de Kamberi ’31 şi Tailson '90+10.

În minutul 59, Mitriţă a ratat un penalty, şutul ducându-se mult peste paorta moldovenilor.

Imediat după meci, Basarab Panduru a explicat execuţia ratată a „Piticului Atomic” şi consideră că terenul este principalul motiv pentru care penalty-ul nu a fost transformat.

„A executat peste poartă pentru că e terenul prost şi se poate să dai şi aşa. A vrut să dea tare, plasa laterală şi probabil că i-a fugit puţin piciorul aşa cum e normal pe un teren ca acesta.

Trebuie să dai sus în primul rând, pentru că dacă e terenul prost nu poţi da pe jos. Dacă te-ai dus cu piciorul stâng şi ţi-a alunecat puţin, probabil de asta dai peste poartă.

Dar el cum a vrut să dea la semi-înălţime, plasa laterală, după părerea mea aşa trebuie să dai.” , a declarat Basarab Panduru, la emisiunea Fotbal Show, pe Prima Sport 1.