Pep Guardiola a fost întrebat despre viitorul său la Manchester City şi a dat un răspuns clar Pep Guardiola a fost întrebat despre viitorul său la Manchester City şi a dat un răspuns clar
FOTO | Tricolorii au ajuns în Kaunas, pentru meciul cu Lituania. „Tricolorul” nu a făcut deplasarea FOTO | Tricolorii au ajuns în Kaunas, pentru meciul cu Lituania. „Tricolorul” nu a făcut deplasarea
Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport! Belgia - Franţa, Germania - Olanda şi Italia - Israel sunt cele mai tari dueluri ale serii. Programul complet Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport! Belgia - Franţa, Germania - Olanda şi Italia - Israel sunt cele mai tari dueluri ale serii. Programul complet
Kenyana Ruth Chepngetich a doborât recordul mondial la maraton Kenyana Ruth Chepngetich a doborât recordul mondial la maraton
Burkina Faso este prima echipă care se califică pentru ediţia 2025 a Cupei Africii pe Naţiuni Burkina Faso este prima echipă care se califică pentru ediţia 2025 a Cupei Africii pe Naţiuni
Situaţia incredibilă în care se află Jannik Sinner: „Încerc să nu mă gândesc" Situaţia incredibilă în care se află Jannik Sinner: „Încerc să nu mă gândesc"

FC Botoşani a jucat curajos, dar a plecat învinsă de la Craiova. ”Sunt situaţii când trebuie să fim foarte atenţi”

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 4 mar 2023

FCU Craiova a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia FC Botoşani, într-un meci contând pentru etapa a 28-a din Superligă.

George Ganea a deschis scorul în finalul primei reprize, în minutul 45, când a primit o pasă în faţa porţii, de la Blănuţă, şi l-a învins pe Pap. În minutul 55 FC Botoşani a trecut pe lângă egalare, când Paramatti a respins cu o lovitură de cap de pe linia porţii o minge trimisă de Dragu.

Antrenorul moldovenilor, Flavius Stoican a declarat că echipa sa merita mai mult din partida de sâmbătă.

”Dacă noi nu reuşim să marcăm, clar că e destul de delicat. E păcat, pierdem puncte pe greşeli din astea, nici nu ştiu dacă pot să le numesc greşeli. Noi nu marcăm, ei marchează. Când am văzut şi că se dau doar 3 minute de prelungiri.

Chiar mi s-a părut prea puţin. Au mai fost cârcei...

Sunt situaţii când trebuie să fim foarte atenţi, sunt dueluri unu la unu şi dacă nu le tratăm, se pot lua astfel de goluri. Nu am văzut o Craiova care să te domine. Meciuri din astea, în care oricare poate să piardă… De ce să pierdem noi? Trebuie să băgăm capul în contră”
, a explicat Stoican, la finalul partidei.