Mathias, copilul bolnav căruia Barcola i-a dedicat golul din meciul cu Israel, a decedat Mathias, copilul bolnav căruia Barcola i-a dedicat golul din meciul cu Israel, a decedat
VIDEO | Lituania - Kosovo 1-2. Fostul rapidist Krasniqi a marcat VIDEO | Lituania - Kosovo 1-2. Fostul rapidist Krasniqi a marcat
Prestaţia lui Louis Munteanu de la tineret l-a adus în vizorul presei internaţionale. ”Un protagonist în campionat” Prestaţia lui Louis Munteanu de la tineret l-a adus în vizorul presei internaţionale. ”Un protagonist în campionat”
Afectat de accidentări, Joel Matip a decis să se retragă la vârsta de 33 de ani Afectat de accidentări, Joel Matip a decis să se retragă la vârsta de 33 de ani
Etapa de Cupă Mondială la sărituri în apă din Brazilia a fost anulată din motive de siguranţă. La competiţie ar fi urmat să participe doi români Etapa de Cupă Mondială la sărituri în apă din Brazilia a fost anulată din motive de siguranţă. La competiţie ar fi urmat să participe doi români
Poli Iaşi, victorie în amicalul cu Sheriff Tiraspol. Un jucător aflat în probe a făcut diferenţa Poli Iaşi, victorie în amicalul cu Sheriff Tiraspol. Un jucător aflat în probe a făcut diferenţa

Florin Talpan, replică acidă pentru Ovidiu Burcă. ”Este vorba de frustrare din partea lui”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 19 apr 2023

CSA Steaua a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa Dinamo, în etapa a patra din play-off-ul Ligii a II-a. ”Câinii” au jucat în inferioritate numerică din minutul 70.

Golurile au fost marcate de Chipirliu, în minutul 19, din penalty şi în minutul 29.

Ovidiu Burcă a răbufnit cu privire la modificarea Legii Sportului, care ar putea da drept de promovare celor de la CSA Steaua.

Replica a venit la scurt timp din partea lui Florin Talpan. Acesta consideră că reacţia antrenorului de la Dinamo nu ar trebui luată în cosiderare.

”Răspuns la declaraţia antrenorului de la Dinamo: Pentru ca o echipă să promoveze trebuie avut în vedere în primul rând meritul sportiv. Nu este moral şi nici etic dacă vorbim de sport şi de fair-play, ca o lege să împiedice echipa de pe primul loc să promoveze.

Prin urmare, alegaţia antrenorului de la Dinamo nu are relevanţă şi nu poate fi luată în considerare! Aici este vorba de frustrare din partea lui şi de părere de rău dar nu este treaba noastră”,
a explicat Talpan, pentru cei de la Fanatik.