VIDEO | ”La mine e mai greu”. Constantin Budescu, reacţie interesantă cu privire la convocarea la naţională VIDEO | ”La mine e mai greu”. Constantin Budescu, reacţie interesantă cu privire la convocarea la naţională
Liga portugheză va planta 200 de copaci pentru fiecare gol marcat, ca răspuns după incendiile de vegetaţie Liga portugheză va planta 200 de copaci pentru fiecare gol marcat, ca răspuns după incendiile de vegetaţie
Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre duelul cu Universitatea Craiova. "Nu întâmplător suntem pe primul loc" Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre duelul cu Universitatea Craiova. "Nu întâmplător suntem pe primul loc"
VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău 3-3. Regal fotbalistic oferit de ultimele clasate

Jucătorul de la FCSB care a fost scos de pe listă Jucătorul de la FCSB care a fost scos de pe listă
"Foarte pasionat, muncitor şi motivator”. Grameni, fascinat de modul în care Şumudică pregăteşte echipa "Foarte pasionat, muncitor şi motivator”. Grameni, fascinat de modul în care Şumudică pregăteşte echipa

Florinel Coman, one man show în Qatar! A adus victoria lui Al Gharafa cu Al Rayyan

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 23 aug 2024

Atacantul român Florinel Coman a înscris o dublă vineri, în campionatul Qatar-ului, iar echipa lui, Al-Gharafa, a învins, pe teren propriu, formaţia Al-Rayyan, scor 2-1.

În etapa a treia din Qatar Stars League. Al-Gharafa a înfruntat, pe teren propriu, gruparea Al-Rayyan. Antrenorul gazdelor, Pedro Martins, a început cu Florinel Coman titular, dar prima repriză s-a încheiat fără gol marcat. În minutul 65 oaspeţii au deschis scorul, prin Roger Guedes.

Gazdele au replicat prin golul marcat de Florinel Coman, în minutul 70, din pasa lui Joselu. Tot Florinel Coman a înscris, în minutul 83, golul victoriei gazdelor.

Al-Gharafa s-a impus cu 2-1 şi este pe locul 5 în clasament, cu patru puncte din trei meciuri.