”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Fostul jucător de la Dinamo a punctat aspectele la care câinii excelează în acest sezon: „Asta nu văd la foarte multe echipe” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Publicat pe sâmbătă, 00:02

Dinamo s-a impus pe teren propriu, 1-0, cu Unirea Slobozia, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

Golul a fost marcat de Cîrjan, în minutul 32. Cu această victorie, trupa din Ştefan cel Mare a ajuns la al patrulea succes în campionat.

„Câinii” au avut mari probleme de lot pentru acest duel, având şase jucători indisponibili: Josue Homawoo, Hakim Abdallah, Petru Neagu, Antonio Borduşanu, Andrei Florescu şi Dennis Politic.

Aflat în studio-ul Fotbal Show, Cristi Pulhac a punctat aspectele la care Dinamo excelează în acest sezon. Fostul dinamovist este de părere că elevii lui Kopic au un joc foarte legat, lucru de care multe echipe din Superliga nu dau dovadă.

„Ceea ce mă bucură la Dinamo este că se vede că au un progres în joc şi se vede că este lucrat totul, ceea ce nu văd la foarte multe echipe din liga 1. Unele echipe câştigă cu noroc, la alte echipe chiar nu vezi nimic, dar la Dinamo se vede că totul e lucrat.

Pun presiune pe adversar de la începutul jocului, fac o densitate în momentul când pierd mingea, sunt mult mai legaţi, se ajută unul pe altul. Îi va ajuta foarte mulţi dacă îşi vor reveni ceilalţi jucători cât mai repede.” , a declarat Cristi Pulhac, în exclusivitate la Prima Sport.