VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A
VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol
VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare” VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare”
E gata! Tony revine în fotbalul românesc E gata! Tony revine în fotbalul românesc
Gigi Becali, prima reacţie după debutul lui Bîrligea! "Să nu cumva" Gigi Becali, prima reacţie după debutul lui Bîrligea! "Să nu cumva"
Gigi Becali s-a contrazis singur! "Unde e faultul? / E fault clar!" Gigi Becali s-a contrazis singur! "Unde e faultul? / E fault clar!"

Fotbal feminin: Anglia a învins Suedia, scor 4-0, şi s-a calificat în finala EURO 2022

Fotbal Internațional Publicat de Ovidiu Neacşu pe 27 iul 2022

Naţionala Angliei s-a calificat în finala Campionatului European de fotbal feminin, după ce a învins, scor 4-0, reprezentativa Suediei, într-o partidă disputată, marţi seară, la Sheffield.

Golurile au fost marcate de Beth Mead (34), Lucie Bronze (48), Alessia Russo (68) şi Fran Kirby (76).

În finală, Anglia va întâlni învingătoarea meciului dintre Germania şi Franţa, care va avea loc miercuri.

Finala este programată duminică, pe arena Wembley.