”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Franţa a câştigat derby-ul zilei din Liga Naţiunilor. Italia are maxim de puncte. Rezultatele zilei de luni

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 10 sep 2024

Echipa naţională a Italiei a dispus luni seara, în deplasare, scor 2-1, de echipa naţională a Israelului, într-un meci din cadrul grupei A2 din Divizia A a Ligii Naţiunilor.

Italia a controlat meciul de la Budapesta, cu Israel, iar Frattesi a deschis scorul în prima repriză. Moise Kean a făcut 2-0 în partea secundă, în timp ce israelienii au marcat pe final de meci, lucru care nu i-a ajutat foarte tare. Tot în grupa A2, Franţa a dispus de Belgia cu 2-0, iar în clasament conduce Italia, cu şase puncte, urmată de Franţa şi Belgia, câte trei puncte, în timp ce Israel nu a câştigat nici un punct.

Rezultate înregistrate luni seara în Liga Naţiunilor:

Divizia A, Grupa A2: Israel – Italia 1-2 (Abu Fani 90 / Frattesi 38, Kean 62);

Divizia A, Grupa A2: Franţa – Belgia 2-0 (Kolo Muani 45+1, Dembele 57);

Divizia B, Grupa B3: Norvegia – Austria 2-1 (Myhre 9, Haaland 80 / Sabitzer 37);

Divizia B, Grupa B3: Slovenia – Kazahstan 3-0 (Sesko 23, 28, 63);

Divizia B, Grupa B4: Turcia – Islanda 3-1 (K. Akturkoglu 2, 52, 88 / Palsson 37);

Divizia B, Grupa B4: Muntenegru - Ţara Galilor 1-2 (Camaj 73 / K. Moore 1, H. Wilson 3);

Divizia C, Grupa C2: România – Lituania 3-1 (Mihăilă 4, R. Marin 87 penalti, Al. Mitriţă 90+2 / Kucys 34)

Divizia C, Grupa C2: Cipru – Kosovo 0-4 (V. Muriqi 9 penalti, 21, A. Rrahmani 48, Dellova 55).