Carlo Ancelotti a răbufnit la adresa arbitrajului după ultima victorie a lui Real Madrid: ”Doar el poate explica asta!”

Jordan Chiles spune că probele video ar trebui luate în considerare în apelul pentru medalia de bronz de la JO

Explicaţia care aruncă totul în aer! Golul Petrolului cu FCSB ar fi putut fi anulat de VAR: „Poţi să dai” Explicaţia care aruncă totul în aer! Golul Petrolului cu FCSB ar fi putut fi anulat de VAR: „Poţi să dai”
Carlos Alcaraz s-a calificat la Turneul Campionilor Carlos Alcaraz s-a calificat la Turneul Campionilor
VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final
VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A! VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A!

Gabriela Ruse a trecut de veterana Alize Cornet şi s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 17 mai 2024

Gabriela Ruse, locul 148 WTA, s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului WTA 125 Trophee Clarins, de la Paris.

Ruse a învins-o în sferturi pe Alize Cornet (Franţa, 99 WTA), scor 6-1, 6-2, într-o oră şi 19 minute.

În faza următoare, românca o va întâlni pe favorita principală, americanca Emma Navarro, locul 22 WTA.

Prin calificarea în semifinale, Gabriela Ruse şi-a asigrat un premiu de 5.222 euro şi 49 de puncte.