Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa” Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa”
Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League
VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău, astăzi, de la ora 18:00, în direct la Prima Sport 1

VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga
VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro  VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro
”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga

Getafe - FC Barcelona 0-0! Catalanii puteau da lovitura în ultimele minute

La Liga Publicat de Ovidiu Neacşu pe 14 aug 2023

Barcelona a remizat, duminică seară, în deplasare, scor 0-0, cu Getafe, în prima etapă a campionatului Spaniei.

Barcelona a dominat tot meciul, dar elevii lui Xavi nu au găsit drumul spre gol.

Totuşi, catalanii puteau primi un penalty în ultimele minute pentru un fault la Araujo în careu, dar arbitrul nu a acordat lovitura de la 11 metri, după ce a consultat VAR-ul. Motivul a fost o atingere cu mâna a lui Gavi înainte de faza în care a fost faultat fundaşul uruguayan.

Meciul a fost unul foarte dur, cu nu mai puţin de 10 caronaşe galbene şi două roşii.
De la ambele echipe a fost eliminat câte un jucător: Mata de la Getafe în minutul 57 şi Raphinha de la Barcelona în minutul 42.

Ultimele meciuri ale etapei, Cadiz – Alaves şi Atletico – Granada, au loc luni. Ambele partide sunt în direct pe Prima Sport 3 şi online pe PrimaPlay.ro