Marian Huja a fost la un pas să ajungă la o pretendentă la titlu din Superligă Marian Huja a fost la un pas să ajungă la o pretendentă la titlu din Superligă
Ion Crăciunescu a dat verdictul la fază care i-a adus eliminarea lui Mihai Popescu Ion Crăciunescu a dat verdictul la fază care i-a adus eliminarea lui Mihai Popescu
Florin Bratu i-a dat replica lui Dorinel Munteanu! "Mi se pare deplasat" Florin Bratu i-a dat replica lui Dorinel Munteanu! "Mi se pare deplasat"
VIDEO | Anthony Joshua a fost făcut K.O. de Daniel Dubois VIDEO | Anthony Joshua a fost făcut K.O. de Daniel Dubois
Imagine puternică! Cum arată capul lui Tudorie după meciul cu FCSB Imagine puternică! Cum arată capul lui Tudorie după meciul cu FCSB

Gică Hagi, distrus după ce a pierdut contra CFR-ului: ”Celebra ta academie nu mai produce nimic! Mă simţeam jenat dacă loveam aşa mingea!” | VIDEO EXCLUSIV

Farul Constanta Publicat pe 1 sep 2024

Echipa CFR Cluj a învins duminică, în deplasare, scor 3-0, formaţia Farul Constanţa, într-un meci din etapa a opta a Superligii.

Clujenii au fost cei care au luat conducerea la Ovidiu, în minutul 27 al meciului, când Simao Rocha i-a pasat lui Deac şi acesta a înscris. Farul a cerut penalti în minutul 30, după ce Mihai Popescu a fost lovit de Kamara, în careu, dar Sebastian Colţescu nu a acordat nimic. CFR şi-a majorat avantajul în minutul 56, prin Leo Bolgado, în timp ce gazdele au replicat prin ocaziile lui Vînă, din minutele 47 şi 57. Doicaru a trimis în bară, în minutul 81, irosind o altă ocazie de gol a Farului, iar oaspeţii au marcat în minutul 90+2 pentru 3-0 scor final în favoarea lui CFR Cluj.

După meci, în direct la Prima Sport, Bogdan Cosmescu a analizat înfrângerea Farului. Comentatorul sportiv susţine că academia lui Hagi nu a mai produs nimic.

”Celebra ta academie nu mai produce nimic! Mă simţeam jenat dacă loveam aşa mingea!”

”Îţi spun eu cum a pierdut. Îl readuci pe Iancu. Celebra ta academie nu mai produce nimic. Tu îl aduci pe Iancu, pe Rivaldinho şi încerci să faci ceva. I-ai făcut să joace mai bine, dar nu e suficient. Iancu... vorba lui Udrea, dacă ne jucam în curtea şcolii şi loveam aşa, ne simţeam jenaţi... Pe cuvânt, amator, nu poţi să dai aşa în mingea aia”, a spus Bogdan Cosmescu, la Prima Sport.

În clasament CFR este pe locul 4, cu 13 puncte. Farul se află pe 9, având 8 puncte.