Darius Olaru (28 de ani) a plecat de la FCSB şi a semnat cu belgienii de la Union Saint-Gilloise.
Citește și

Cei de la FCSB l-au vândut pe Olaru pentru suma de 3 milioane de euro. Gigi Becali a lăsat din preţ şia făcut o reducere de 2 milioane de euro belgienilor.
Olaru a fost impresionat de ce a făcut patronul pentru el şi-a transmis un mesaj emoţionant după ce a semnat cu Union Saint-Gilloise.
”Adevărul e că Olaru mi-a scris un mesaj frumos. Frumos, de recunoştinţă, că toată viaţa o să ţină minte ce am făcut pentru el şi că îmi mulţumeşte, frumos. Bine, trebuia să las omul să plece. Nu pleca, nu pleca niciodată (n.r. pe 5 milioane de euro”, a spus Becali, pentru Digi Sport.
- În 6 ani şi jumătate, Olaru a bifat 256 de meciuri, 63 de goluri, 45 de pase decisive şi două titluri de campion la FCSB.
Olaru, la despărţirea de FCSB: ”Sper să mă susţineţi în continuare şi pe acest nou drum”
„După şase ani şi jumătate de neuitat, a venit momentul să îmi iau rămas-bun. Este greu să exprim în cuvinte ce a însemnat acest club pentru mine. Vreau să îi mulţumesc din suflet patronului pentru încrederea şi sprijinul oferite pe parcursul acestei călătorii extraordinare.
Acum începe un nou capitol, unul pe care îl aştept cu mult entuziasm. Sper să mă susţineţi în continuare şi pe acest nou drum, aşa cum aţi făcut-o mereu”, a scris Olaru pe reţelele de socializare.
