Monica Niculescu s-a calificat în sferturi la Osaka Monica Niculescu s-a calificat în sferturi la Osaka
Editorial Vlad Măcicăşan | Pancu şi gardul de metal Editorial Vlad Măcicăşan | Pancu şi gardul de metal
Daniel Pancu, "măcelărit" după incidentul de la meciul României U21! "Un nebun" Daniel Pancu, "măcelărit" după incidentul de la meciul României U21! "Un nebun"
OFICIAL | Anglia are un nou selecţioner OFICIAL | Anglia are un nou selecţioner
Ca la noi, la nimeni! Contabila, premiată cu mai mulţi bani decât David Popovici Ca la noi, la nimeni! Contabila, premiată cu mai mulţi bani decât David Popovici
Gigi Becali a anunţat echipa de start pentru meciul cu Dinamo! Surpriză uriaşă Gigi Becali a anunţat echipa de start pentru meciul cu Dinamo! Surpriză uriaşă

Gigi Becali a numit cei mai buni "tricolori". "Ăştia patru ţin echipa naţională în spate"

Fotbal Romania Publicat de Tudor Moisa astăzi, 11:35

România a învins-o pe Lituania, scor 2-1, marţi seară, în Nations League. După patru etape, selecţionata pregătită de Mircea Lucescu se află pe prima poziţie în Grupa 2 din Liga C cu maximul de puncte.

Miercuri, Gigi Becali a analizat echipa naţională a României şi a numit cei mai buni "tricolori".

Finanţatorul de la FCSB este de părere că Radu Drăguşin, Nicolae Stanciu, Dennis Man şi Denis Drăguş sunt jucătorii care au cel mai mare impact la echipa naţională.

"Drăguşin, Stanciu, Man. Pot să zic şi Drăguş, a dat goluri, e atacant, îşi face treaba de atacant.

Mihăilă încă nu a făcut ceva extraordinar. E jucător bun, dar ăştia patru sunt fotbalişti: Drăguş, Drăguşin, Man şi Stanciu. Ăştia patru ţin echipa naţională în spate, eu aşa cred", a declarat Gigi Becali, conform Fanatik.

România, victorie importantă cu Lituania

România a învins în deplasare, cu scorul de 2-1, selecţionata Lituaniei, în etapa a patra a grupei C2 a Ligii Naţiunilor. Pentru "tricolorii" pregătiţi de Mircea Lucescu este al patrulea succes în tot atâtea meciuri disputate în actuala ediţie a competiţiei. România este lider în grupă şi are asigurat barajul de promovare în Liga B.

Pentru România au înscris Răzvan Marin, în minutul 18, respectiv Denis Drăguş, în minutul 65.