Horaţiu Moldovan i-a fermecat pe italieni după o nouă prestaţie solidă: „Fabulos! A meritat toţi banii” Horaţiu Moldovan i-a fermecat pe italieni după o nouă prestaţie solidă: „Fabulos! A meritat toţi banii”
VIDEO | Probleme în Ghencea! Jandarmii au dat cu gaze lacrimogene VIDEO | Probleme în Ghencea! Jandarmii au dat cu gaze lacrimogene
CSM Bucureşti, victorie chinuită cu Podravka. Crina Pintea s-a accidentat CSM Bucureşti, victorie chinuită cu Podravka. Crina Pintea s-a accidentat
VIDEO | Momente emoţionante în Ghencea! Ciprian Tătăruşanu a dat lovitura de start VIDEO | Momente emoţionante în Ghencea! Ciprian Tătăruşanu a dat lovitura de start
LIVE VIDEO | FCSB - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Mihai Popescu a fost eliminat LIVE VIDEO | FCSB - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Mihai Popescu a fost eliminat
MM Stoica, extrem de deranjat de situaţia gazonului din Ghencea: „Am senzaţia că sunt porţiuni unde este vopsită iarba” | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica, extrem de deranjat de situaţia gazonului din Ghencea: „Am senzaţia că sunt porţiuni unde este vopsită iarba” | VIDEO EXCLUSIV

Gigi Becali ştie cum poate să treacă România de Olanda! "Nu-l critic pe Edi"

Echipa nationala Publicat de Tudor Moisa pe 27 iun 2024

România s-a calificat în optimi la EURO, după ce a remizat cu Slovacia, scor 1-1, miercuri seară.

Titular în flancul stâng al atacului a fost Florinel Coman, după ce în meciul cu Belgia a rămas pe bancă.

Gigi Becali şi-a schimbat discursul când l-a văzut pe Coman din nou pe teren. După ce l-a criticat pe Iordănescu pentru alegerea făcută în meciul cu Belgia, Becali a salutat decizia de a-l reintroduce pe Coman în primul 11.

Finanţatorul de la FCSB crede că România poate trece de Olanda doar dacă Coman va juca şi a declarat că în cazul în care noul jucător de la Al Gharafa nu va evolua, atunci naţionala va lua gol în minutul al doilea.

"Nu-l critic pe Edi, ce a făcut, a făcut foarte bine.

(N.r. Aţi vorbit cu el) Dacă e, o să-l sun să-l felicit. Când ajungi în situaţii din astea, vrei linişte mai mult. O să-l sun şi o să-i zic…vezi, dacă ai fost corect, dacă l-ai băgat pe Coman. D-aia l-a şi băgat, a mizat pe rugăciunea mea.

Sunt mulţumit că l-a băgat pe Coman. Dacă nu-l băga pe Coman, gol în minutul trei. Acum dacă nu o să-l bage pe Coman, să vadă el, în minutul doi, gol. Treaba lui! Să nu-l bage în meciul următor şi vede el!", a declarat Gigi Becali.