Volei feminin  | CSO Voluntari s-a calificat fără emoţii în grupele Ligii Campionilor

Volei feminin | CSO Voluntari s-a calificat fără emoţii în grupele Ligii Campionilor
Baschet masculin | CSM Oradea, FC Argeş şi CSM Constanţa au debutat în grupele FIBA Eurocup
Anunţ în direct! Semnează cu Dinamo: ”Ne batem pentru campionat!” | VIDEO EXCLUSIV

CSM Târgovişte – TJ Ostrava, scor 3-1, în primul tur din Challenge Cup, la volei CSM Târgovişte – TJ Ostrava, scor 3-1, în primul tur din Challenge Cup, la volei
Peli Karhut – CSM Constanţa, scor 85-95, în primul meci din grupa F a EuroCup Peli Karhut – CSM Constanţa, scor 85-95, în primul meci din grupa F a EuroCup
Mutare de 5 stele la Dinamo! Nicolescu a dezvăluit cheia transferului excelent. „Ştiam exact ce i s-a întâmplat acolo!” | EXCLUSIV Mutare de 5 stele la Dinamo! Nicolescu a dezvăluit cheia transferului excelent. „Ştiam exact ce i s-a întâmplat acolo!” | EXCLUSIV

Gloria Buzău a transferat un atacant cu meciuri în Superliga

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 6 iul 2023

Gloria Buzău continuă campania de transferuri. Noul venit sub comanda lui Andrei Prepeliţă este Idan Golan (27 de ani), un atacant din Israel, ce cunoaşte fotbalul de la noi.

Golan a fost adus în anul 2020 la Universitatea Cluj, pentru care a bifat 20 de partide, în eşalonul secund, apoi a făcut pasul către Superliga, fiind jucătorul celor de la FC Voluntari.

De la ilfoveni a revenit în ţara natală, la Ironi Tiberias, iar apoi a acceptat oferta celor de la Buzău.

”BUN VENIT, IDAN GOLAN!

Atacant cu dublă cetăţenie, israeliană şi franceză, Idan Golan s-a născut în ”Ţara Sfântă” la 29 februarie 1996. A deprins tainele fotbalului la juniorii lui Hapoel Haifa, apoi a făcut pasul către echipa de seniori a clubului. A cucerit Cupa Israelului în 2018, urmând apoi transferul la Hapoel Ramat Gan. Nu este străin de fotbalul românesc, el evoluând pentru Universitatea Cluj şi FC Voluntari. A totalizat 1020 de minute în Liga 2 (4 goluri, 3 pase decisive, unul dintre goluri marcat chiar la Buzău), 304 minute în play-out-ul ligii secunde (un gol şi o pasă de gol), 317 minute în Cupa României (3 goluri, 2 pase de gol) şi opt apariţii în Superligă.

MULT SUCCES SUB CULORILE “ROŞ-AŞLBASTRE”!”