Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga
Alcaraz speră că Nadal nu îşi va încheia cariera după faza finală a Cupei Davis, în noiembrie Alcaraz speră că Nadal nu îşi va încheia cariera după faza finală a Cupei Davis, în noiembrie
Borcea se ia la trântă cu FCSB: ”Am scris istorie în fotbalul românesc!”

Damien Dussaut a semnat. Fotbalistul va evolua la o echipă din Superligă Damien Dussaut a semnat. Fotbalistul va evolua la o echipă din Superligă
Turcii s-au săturat de Denis Drăguş: ”Zero pase lungi, zero pase si zero pase-cheie. A afectat echipa!”

Ce lovitură încasează Real Madrid! Kylian Mbappe s-a accidentat şi e OUT! Cât va lipsi superstarul francez Ce lovitură încasează Real Madrid! Kylian Mbappe s-a accidentat şi e OUT! Cât va lipsi superstarul francez

Hoffenheim, victorie la scor de tenis cu retrogradata Darmstadt

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 12 mai 2024

Hoffenheim a învins duminică, în deplasare, scor 6-0, formaţia Darmstadt, în etapa a 33-a din Bundesliga.

Hoffenheim a făcut repede 2-0, prin golurile înscrise prin Ihlas Bebou, în minutul 2, şi de Maximilian Beier, în minutul 6. Pavel Kaderabek a ridicat scorul la 3-0 în minutul 22, iar după patru minute Ozan Kabak a înscris şi el. Beier a stabilit scorul la pauză, 5-0 pentru Hoffenheim, iar în minutul 51 Bebou a pus pe tabelă scorul final, 6-0 pentru oaspeţi.

În clasament, Hoffenheim este pe locul 7, care duce în Conference League, cu 43 de puncte. Darmstadt este pe ultimul loc, cu 17 puncte, deja retrogradată.