”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Ianis Hagi a spart gheaţa la Deportivo Alaves şi a reuşit o ”dublă” într-un meci din Cupa Regelui. Ce a spus presa din Spania despre prestaţia românului

Stranieri Publicat de Ovidiu Neacşu pe 3 nov 2023

Ianis Hagi a reuşit să marcheze primele goluri în tricoul lui Deportivo Alaves, într-o partida din Cupa Regelui încheiată 10-0 în favoarea formaţiei sale.

Deportivo Alaves a câştigat fără drept de apel, scor 10-0, meciul din Cupa Regelui împotriva liderului din Liga 7 din Spania, Deportivo Murcia.

Mijlocaşul român, ajuns în La Liga sub formă de împrumut de la Rangers, nu a fost titular în partida din turul al doilea din Cupa Spaniei, dar a intrat în minutul 60 şi a reuşit să înscrie o ”dublă”.

Hagi a marcat primul gol la două minute după ce a fost introdus pe teren, profitând de o minge respinsă la el. În minutul 80 mijlocaşul şi-a mai trecut în cont o reuşită, de acestă dată reuşind să fructifice serviciul de la Alkain.

Acestea au fost primele goluri ale lui Hagi la Alaves, el având o pasă decisivă în şapte meciuri jucate pentru formaţia spaniolă.

Ce a spus presa din Spania după reuşitele lui Ianis Hagi

Presa din Spania nu a trecut cu vederea prestaţia jucătorului român şi l-au evidenţiat după partida încheiată cu scorul de 10-0. “A marcat al 6-lea gol al lui Alaves la doar câteva secunde după ce a intrat pe teren”, a spus jurnaliştii de la Marca.