Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză! Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză!
VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur” VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur”
Bogdan Cosmescu i-a răspuns lui Dorinel Munteanu! "Nu înţelege" | VIDEO EXCLUSIV
A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă
”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor ”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor

Incredibil unde a ajuns să joace Florin Andone. A marcat primul gol la noua echipă

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 12 aug 2024

Florin Andone (31 de ani) este liber de contract, după ce sezonul anterior a jucat în Secunda Division, la Eldense.

Atacantul se pregăteşte de mai bine de o lună cu CD Atletico Baleares, un club ce evoluează în liga a patra din Spania. E greu de crezut că Andone va rămâne să joace în acest eşalon.

Andone a marcat în amicalul câştigat de Baleares, contra celor de la CE Campos, scor 6-0.

S-a vehiculat despre revenirea la Cordoba

Andone a mai îmbrăcat tricoul alb-verzilor în perioada 2014-2016,  atunci când a fost vândut pentru 5,7 milioane de euro la Deporvio La Corunia.

În cele 58 de meciuri jucate pentru Cordoba, a marcat de 27 de ori şi a oferit 8 pase decisive.

Andone este evaluat în prezent la 600.000 de euro de Transfermarkt. Cota i-a scăzut enorm în ultimii ani. În vara lui 2018 era evaluat la 6 milioane de euro