Elias Charalambous nu a stat pe gânduri. „El e cel mai bun antrenor român ever” Elias Charalambous nu a stat pe gânduri. „El e cel mai bun antrenor român ever”
Ultimă oră! UEFA a sancţionat două cluburi legendare din cauza rasismului

Toyota revine în F1 cu un parteneriat tehnic cu Haas Toyota revine în F1 cu un parteneriat tehnic cu Haas
OUT de la Rapid! Dan Şucu nu a stat pe gânduri, chiar dacă a scos din buzunar 1 milion de euro OUT de la Rapid! Dan Şucu nu a stat pe gânduri, chiar dacă a scos din buzunar 1 milion de euro
Aşa arată umilinţa! Niciun star englez cotat la zeci de milioane de lire nu a luat notă de trecere în partida contra Greciei

Inter întoarce partida cu Fiorentina şi câştigă Cupa Italiei. Lautaro Martinez a fost decisiv

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 24 mai 2023

Inter Milano a învins miercuri formaţia AC Fiorentina, scor 2-1, în finala Cupei Italiei, câştigând trofeul pus în joc.

Interiştii au fost conduşi cu 1-0 şi au revenit prin „dubla” lui Lautaro Martinez.

Pe Stadion Olimpico, din Roma, Fiorentina a deschis scorul  prin Nicolas Gonzalez, în minutul 3. Inter a început cursa pentru egalare, pe care a concretizat-o în minutul 29, prin Lautaro Martinez. Acelaşi jucător a reuşit „dubla” în minutul 37, aducându-şi echipa în avantaj la pauză, scor 2-1.

În repriza secundă Inter şi Fiorentina şi-au împărţit ocaziile, dar nu s-a mai înscris, iar deţinătoarea trofeului, Inter Milano câştigă şi ediţia 2023 a Cupei, punându-şi în vitrină al zecelea trofeu din această competiţie.