”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Ioan Ovidiu Sabău a motivat schimbarea lui Dan Nistor în meciul cu CFR Cluj

U Cluj Publicat de Ovidiu Neacşu pe 3 nov 2023

Ioan Ovidiu Sabău a explicat motivul schimbării lui Dan Nistor, unul dintre cei mai buni jucători de la ”U” Cluj, în partida de Cupă cu CFR Cluj.

Universitatea Cluj a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa CFR Cluj, în grupa B a Cupei României. Pentru Universitatea Cluj  a marcat Kresic (41-autogol), iar pentru CFR a punctat Bîrligea (66).

La finalul meciului cu ”feroviarii” mijlocaşul s-a arătat deranjat de faptul că a fost schimbat în minutul 69, fiind unul dintre oamenii de bază ai ”şepcilor roşii”.

”Nu sunt obosit, dar Mister a zis să nu rişte ţinând cont că am avut o accidentare destul de serioasă în trecut. Asta a fost decizia lui, o respect. N-am simţit nimic, dar sunt detalii ale antrenorilor, le respect.”, a spus Nistor după egalul cu CFR Cluj.

Ioan Ovidiu Sabău a motivat schimbarea lui Dan Nistor

Ovidiu Sabău a recunoscut că a greşit prin scoaterea din teren a lui Nistor, dar a explicat că a luat acestă decizie pentru a-l feri de vreo accidentare, gândindu-se la meciurile care urmează în campionat.

”E şi firesc. Când ai calitate şi valoare, e normal să nu accepţi să fii schimbat! Îmi propusesem chiar mai repede să-l scot, când joci din trei în trezi zile, plus un drum istovitor până la Botoşani, mai e şi un joc duminică, în campionat (n.r. cu Voluntari)...

Preocuparea mea a fost ca jucătorii importanţi să nu se accidenteze. Chiar dacă n-am vrut, m-am gândit că mai am nevoie de el să se refacă. Deşi după aceea mi-a părut rău, că nu trebuia să-l schimb”, a declarat Sabău.