Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

Ionuţ Radu a debutat la Bournemouth, într-un amical cu Atalanta

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 29 iul 2023

Ionuţ Radu a debutat la Bournemouth într-un amical pierdut de formaţia din Premier League, cu Atalanta, scor 3-1.

Portarul român a intrat la pauză şi a încasat un singur gol, de la Latte Lath, în minutul 86. Celelalte goluri au fost încasate de Neto, care pare favorit să înceapă sezonul ca titular.

Echipa engleză a încheiat sezonul trecut pe locul 15 în campionat, iar potrivit jurnalistului Nicolo Schira jucătorul şi cele două cluburi s-au înţeles pentru această mutare, astfel că Ionuţ Radu va evolua în Premier League, din sezonul care stă să înceapă.

La Bournemouth, Radu se va lupta cu Neto şi Mark Travers pentru un loc de titular, după ce cei doi şi-au împărţit minutele în stagiunea trecută. Echipa din Premier League a convenit să îi plătească portarului român o mare parte din salariul de 1,8 milioane de euro de la Inter.

Bournemouth va trebui să achite 8 milioane de euro către Inter, la finalul sezonului curent, dacă îşi va dori să îl achiziţioneze definitiv pe Ionuţ Radu.