PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

Irina Bara şi Gabriela Ruse, în ultimul tur al calificărilor la Rouen

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 13 apr 2024

Irina Bara şi Gabriela Ruse au acces, sâmbătă, în ultimul tur al calificărilor la turneul de categorie WTA 250 de la Rouen.

Irina Bara, favorită 4, a trecut de Jana Kolodinska (Belarus), scor 6-3, 7-5.

Gabriela Ruse, cap de serie 5, a învins-o pe italianca Nuria Brancaccio, scor 7-6 (5), 6-4.

Pentru un loc pe tabloul principal, Ruse o va înfrunta pe câştigătoarea meciului Tereza Martincova (Cehia) – Martyna Kubka (Polonia), iar Bara va juca împotriva sportivei din Rusia Polina Kudermetova.

În calificări la Rouen joacă şi Irina Fetecău, care o va întâlni în primul tur pe jucătoarea din Serbia Natalija Stevanovic, favorită 12.