Nu e Alex Chipciu! Alegerea lui Mircea Lucescu pentru postul de fundaş stânga în locul lui Nicuşor Bancu + Selecţionerul mai pregăteşte alte 2 modificări surprinzătoare Nu e Alex Chipciu! Alegerea lui Mircea Lucescu pentru postul de fundaş stânga în locul lui Nicuşor Bancu + Selecţionerul mai pregăteşte alte 2 modificări surprinzătoare
Didier Deschamps a reacţionat după ce Kylian Mbappe a fost acuzat de viol şi agresiune sexuală Didier Deschamps a reacţionat după ce Kylian Mbappe a fost acuzat de viol şi agresiune sexuală
Cutremur în fotbalul românesc! Încă un club este pe cale de dispariţie Cutremur în fotbalul românesc! Încă un club este pe cale de dispariţie
Conducerea Rapidului i-a stabilit viitorul lui Marius Şumudică Conducerea Rapidului i-a stabilit viitorul lui Marius Şumudică
Costel Căşuneanu, performanţă remarcabilă: pentru a patra oară consecutiv podiumul final de la viteză în coastă Costel Căşuneanu, performanţă remarcabilă: pentru a patra oară consecutiv podiumul final de la viteză în coastă
Mircea Lucescu a ales lotul pe care se va baza în partida cu Lituania! Un singur jucător e OUT Mircea Lucescu a ales lotul pe care se va baza în partida cu Lituania! Un singur jucător e OUT

Iulian Cristea, apreciat pentru revenirea la FCSB. ”El a ieşit pentru că a avut crampe. Din minutul 68 a tras de el”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 7 feb 2023

FCSB a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia CFR Cluj, în cadrul etapei a 24-a din Superligă. A fost a doua înfrângere consecutivă a ardelenilor pe teren propriu.

Iulian Cristea a revenit în echipa de start a formaţiei din Capitală, după jumătate de an. Stoperul a fost marcat de probleme medicale pe final de meci. Duminică seară, în minutul 83 a resimţit dureri şi a fost înlocuit cu Denis Haruţ.

Mihai Stoica a ţinut să laude prestaţia lui Cristea, care a revenit în angrenajul echipei la un meci extrem de complicat, pe un teren dificil.

Oficialul formaţiei din Capitală a explicat că fundaşul a avut crampe, acesta fiind motivul pentru care a ieşit mai repede de pe teren.

”Iulian Cristea, care n-a mai jucat un meci oficial din iunie, a revenit pe teren, pe o vreme şi împotriva unui adversar... Ceva mai greu nu exista pentru a reveni în formula de start şi a făcut-o foarte bine.

El a ieşit pentru că a avut crampe. Din minutul 68 a tras de el, dar apoi n-a mai putut. Dar e bine. Cred că se va antrena normal şi cred că e apt duminică”,
a declarat MM Stoica, pentru Orange Sport.