Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

Jenni Hermoso a revenit la naţionala Spaniei marcând golul victoriei cu Italia

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 27 oct 2023

Jucătoarea spaniolă Jenni Hermoso a înscris în deplasare, unicul gol al meciului Italia – Spania 0-1, în Liga Naţiunilor la fotbal feminin, Liga A, grupa A4.

Jennifer Hermoso a intrat pe teren în minutul 68 al meciului de la Salerno, dintre selecţionatele feminine ale Italiei şi Spaniei. Ea a înlocuit-o pe Mariona Caldentey şi a reuşit să înscrie golul victoriei pentru echipa sa în minutul 89. Spania s-a impus cu 1-0 în faţa Italiei şi conduce în grupă cu 9 puncte din trei meciuri. Pe locul secund se află Suedia, cu 6 puncte, urmată de Italia – cu 3 puncte şi Elveţia, fără nici un punct.

Este primul meci al lui Jenni Hermoso la naţionala Spaniei după finala Cupei Mondiale feminine, din vară, unde a avut loc sărutul forţat al lui Rubiales.