”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Joao Palhinha a plecat de la Fulham şi a ajuns la un club uriaş

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 11 iul 2024

Mijlocaşul portughez Joao Palhinha a semnat cu Bayern Munchen până în 2028, a anunţat, joi, clubul bavarez.

Palhinha, în vârstă de 28 de ani, se află la Fulham din 2022, după ce anterior a jucat pentru mai multe cluburi portugheze, printre care Sporting şi Braga.

Potrivit presei germane, Bayern a semnat cu el pentru aproximativ 49 de milioane de euro.

În comunicatul de presă al clubului, Palhinha şi-a exprimat bucuria, descriind-o drept "una dintre cele mai fericite zile din viaţa sa" şi "un vis devenit realitate".

Mijlocaşul cu 31 de selecţii a făcut parte din lotul Portugaliei pentru Euro 2024 din Germania, care s-a încheiat cu o înfrângere în sferturile de finală în faţa Franţei.

Bayern Munchen a încercat deja să-l aducă pe portughez în sezonul trecut, dar transferul a eşuat chiar înainte de încheierea perioadei de mercato.

Atacantul Michael Olise şi fundaşul central Hiroki Ito s-au alăturat deja echipei germane antrenate de belgianul Vincent Kompany.