Ultima oră
Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg
EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor” EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor”
Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon
Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român
Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club
Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe

Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii”

Fotbal Internațional Publicat astăzi, 10:49
mail-share icon Email

Julian Nagelsmann a analizat prestaţia Germaniei după înfrângerea cu Ecuador, scor 1-2, din ultimul meci al Grupei E.

 

 

 

https://i0.1616.ro/media/581/3142/38127/22494900/1/nag.jpg

Deşi selecţionata germană a încheiat grupa pe primul loc, graţie victoriilor obţinute împotriva Curacao şi Coastei de Fildeş, tehnicianul a recunoscut că echipa sa a comis mai multe erori în partida cu sud-americanii.

Nagelsmann a respins însă ideea că jucătorii s-au relaxat după ce îşi asiguraseră calificarea în faza următoare de pe prima poziţie.

Selecţionerul s-a arătat vizibil deranjat de această şi a insistat că rezultatul a fost influenţat de greşelile din joc, nu de lipsa de motivaţie a echipei.

Trebuie să învăţăm că, după un început bun şi un gol rapid, este necesar să acţionăm mai calm şi să nu începem să schimbăm prea des poziţiile. Pe teren a fost prea multă improvizaţie.

Avem nevoie de mai multă răbdare şi trebuie să menţinem o structură şi o aşezare mai clare pe teren. Când la asta se adaugă şi pierderea prea frecventă a mingii, la un moment dat devine foarte dificil.

Dacă am abordat serios meciul? Vă rog, încetaţi să vorbiţi prostii”, a spus Nagelsmann după înfrângerea cu Ecuador.

mail-share icon Email
viewscnt