Gigi Becali l-a numit fricos pe jucătorul care a refuzat-o pe FCSB Gigi Becali l-a numit fricos pe jucătorul care a refuzat-o pe FCSB
Marius Măldărăşanu, discurs fără menajamente. ”Aş fi penibil să găsesc o scuză” Marius Măldărăşanu, discurs fără menajamente. ”Aş fi penibil să găsesc o scuză”
VIDEO | Esbjerg – Rapid Bucureşti 39-32. Danezele au fost o nucă prea tare VIDEO | Esbjerg – Rapid Bucureşti 39-32. Danezele au fost o nucă prea tare
Răzvan Marin, cel mai bun jucător în remiza cu Juventus Răzvan Marin, cel mai bun jucător în remiza cu Juventus
Jucătorul naţionalei U21 s-a accidentat şi ratează meciurile decisive Jucătorul naţionalei U21 s-a accidentat şi ratează meciurile decisive
Gauff a învins-o pe Muchova şi a câştigat turneul de la Beijing. Este cea mai tânără campioană la China Open din ultimii 14 ani Gauff a învins-o pe Muchova şi a câştigat turneul de la Beijing. Este cea mai tânără campioană la China Open din ultimii 14 ani

Juventus - Torino 2-0. Inspiraţia lui Massimiliano Allegri a făcut diferenţa în ”Derby della Mole”

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 7 oct 2023

Juventus Torino a câştigat pe teren propriu, scor 2-0, meciul cu Torino, cunoscut şi sub denumirea „Derby della Mole”.

Juventus a avut un gol anulat în minutul 4, la Moise Kean, dar, după o primă repriză fără gol, a marcat de două ori în partea secundă. Federico Gatti a deschis scorul în minutul 47, iar Arkadiusz Milik l-a majorat în minutul 62.

Juventus Torino este pe locul 3 în Serie A, cu 17 puncte, iar Torino se află pe 12, cu 9 puncte.