VIDEO | Cristiano Ronaldo a marcat din nou pentru Al Nassr. Gestul făcut după reuşită VIDEO | Cristiano Ronaldo a marcat din nou pentru Al Nassr. Gestul făcut după reuşită
Motivul pentru care Alex Cicâldău nu a bifat niciun minut de la revenirea în Bănie Motivul pentru care Alex Cicâldău nu a bifat niciun minut de la revenirea în Bănie
Italienii, fermecaţi de români! "Irezistibil în faţa porţii" Italienii, fermecaţi de români! "Irezistibil în faţa porţii"
Ce mesaj le-a transmis Alex Mitriţă suporterilor olteni: ”Nu ai cum să procedezi aşa!” | VIDEO

Panduru a intervenit imediat după meciul Craiovei: ”Nu poţi să îi reprosezi absolut nimic. El este foarte corect cu fotbalul!” | VIDEO EXCLUSIV Panduru a intervenit imediat după meciul Craiovei: ”Nu poţi să îi reprosezi absolut nimic. El este foarte corect cu fotbalul!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Bournemouth - Southampton 3-1. Gazdele urcă în zona mediană a clasamentului VIDEO | Bournemouth - Southampton 3-1. Gazdele urcă în zona mediană a clasamentului

Karolina Pliskova a câştigat Transilvania Open 2024! Cehoaica, prestaţie solidă în finala cu Ana Bogdan

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 11 feb 2024

Ana Bogdan, cap de serie 8 şi numărul 65 mondial, a pierdut, duminică, finala turneului de categorie WTA 250 Transylvania Open, de la Cluj-Napoca.

Românca a fost învinsă de jucătoarea cehă Karolina Pliskova, locul 78 WTA, scor 6-4, 6-3, într-o oră şi 26 de minute.

Astfel, Pliskova s-a impus a patra oară în tot atâtea confruntări cu Ana Bogdan. Înainte de Transylvania Open, ea a învins-o pe Bogdan în 2014 la Bad Gastein, în 2018 la US Open şi în 2023 la Doha.

Pliskova a obţinut un premiu de 35.250 de dolari şi 250 de puncte, iar Ana Bogdan 20.830 de dolari şi 163 de puncte.