Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză
LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League se vede la Prima Sport! Barcelona, Arsenal şi Atletico joacă acum LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League se vede la Prima Sport! Barcelona, Arsenal şi Atletico joacă acum

Kylian Mbappe a fost notat cu cea mai mică notă de la Real Madrid la debutul pe Bernabeu şi a reacţionat

Real Madrid Publicat pe 26 aug 2024

Real Madrid s-a impus duminică pe teren propriu în faţa celor de la Real Valladolid, scor 3-0 într-un meci ce a făcut parte din etapa a doua din LaLiga.

Pentru Kylian Mbappe, acest duel a reprezentat debutul pe Bernabeu în faţa fanilor madrileni. Francezul a avut 3 mari ocazii în minutele 9, 79 şi 86, dar nu a reuşit să marcheze.

După ultima ratare, Carlo Ancelotti l-a schimbat şi l-a introdus pe brazilianul Endrick, care a reuşit să marcheze la doar 10 minute de la debutul pe Bernabeu.

Mbappe a fost notat de specialiştii de la SofaScore cu cea mai mică notă din primul 11 al Realului, 6.7. Cu toate acestea, superstarul francez s-a declarat mulţumit de acest meci.

„A fost un moment minunat, sunt foarte fericit că am început pe Bernabeu cu o victorie şi trei puncte. A fost o seară minunată. Fanii au fost grozavi. Mulţumesc tuturor pentru acest moment, pentru că au susţinut echipa şi pe mine.

Ne-am dorit să câştigăm primul meci, suntem încântaţi şi ne dorim mai mult. Să joci pe acest stadion este un vis devenit realitate, dar acum avem un meci joi şi vrem să câştigăm din nou”, a spus Mabppe, citat de site-ul oficial al celor de la Real Madrid.