”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Kylian Mbappe a sesizat UEFA! Motivul din spatele deciziei luate de francez

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 20 aug 2024

Atacantul formaţiei Real Madrid, Kylian Mbappé, a sesizat comisia juridică a Ligii franceze de fotbal (LFP) şi UEFA şi cere 55 de milioane de euro reprezentând salarii neplătite de la gruparea Paris Saint-Germain.

Fostul monegasc a sesizat comisia juridică a LFP şi UEFA, după cum dezvăluie Le Monde şi confirmă L'Équipe.

El cere fostului său angajator plata contractului său de muncă, care a fost îngheţat în ultimele luni. Această sumă reprezintă soldul restant al unei prime de semnătură de aproximativ 36 de milioane de euro, precum şi salariile şi bonusurile sale  pentru ultimele trei luni.

Mbappe a plecat în această vară de la PSG şi a semnat cu Real Madrid. Francezul a debutat cu un gol marcat în Supercupa Europei, dar nu a reuşit să înscrie şi în La Liga, în remiza cu Mallorca.