Juventus, decizie finală în privinţa lui Paul Pogba Juventus, decizie finală în privinţa lui Paul Pogba
Philippe Clement a revăzut faultul făcut de Ianis Hagi şi a reacţionat Philippe Clement a revăzut faultul făcut de Ianis Hagi şi a reacţionat
VIDEO | New York Liberty s-a calificat în finala WNBA! Sabrina Ionescu, cea mai bună marcatoare VIDEO | New York Liberty s-a calificat în finala WNBA! Sabrina Ionescu, cea mai bună marcatoare
Florin Talpan se pregăteşte de proces! Declaraţia dată de Gigi Becali după victoria obţinută de FCSB Florin Talpan se pregăteşte de proces! Declaraţia dată de Gigi Becali după victoria obţinută de FCSB
VIDEO | Moment istoric în NBA! LeBron James şi Bronny James, pentru prima dată împreună pe teren VIDEO | Moment istoric în NBA! LeBron James şi Bronny James, pentru prima dată împreună pe teren
VIDEO | Fiorentina - AC Milan 2-1. Nebunie de meci! S-au ratat 3 penalty-uri! VIDEO | Fiorentina - AC Milan 2-1. Nebunie de meci! S-au ratat 3 penalty-uri!

Lecce e surpriza startului de sezon din Serie A!

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 17 sep 2023

Lecce a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 1-1, cu Monza, în etapa a patra din Serie A.

Formaţia Lecce este pe locul al patrulea în campionat.

Cu atacantul român Rareş Burnete rezervă neutilizată, Lecce a deschis scorul la Monza. În minutul 3 Luca Caldirola l-a faultat pe Almqvist în careu şi Nikola Krstovic a transformat cu siguranţă. La jumătatea primei reprize gazdele au egalat prin Andrea Colpani, în minutul 24. Repriza secundă nu a mai adus goluri, ci doar cartonaşe roşii. Primul a fost eliminat Federico Baschirotto, de la Lecce, în minutul 55, iar în minutul 85 a primit cartonaş roşu şi Luca Caldirola, de la gazde. Meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1, şi Lecce are opt puncte, fiind a patra în clasament.