”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Mai rar aşa ceva! Chelsea a plătit 20 de milioane de euro pentru un al şaptelea portar! Numărul incredibil de jucători pe care îl are formaţia londoneză

Chelsea Publicat pe 27 aug 2024

Tânărul portar belgian Mike Penders, 19 ani, în prezent la Genk, se va alătura echipei Chelsea în vara anului 2025, pentru o sumă de aproximativ 20 de milioane de euro, a anunţat, marţi, clubul londonez.

„Penders, internaţional belgian Under-19, se va alătura lui Chelsea în vara anului viitor, după ce va semna un contract cu clubul până în 2032”, a anunţat Chelsea, într-un comunicat.

Jucătorul va rămâne la Genk până la finalul sezonului.

El se alătură unei lungi liste de portari (şapte sub contract) din echipa profesionistă a clubului englez (peste 50 de jucători), antrenată acum de italianul Enzo Maresca, care i-a luat locul argentinianului Mauricio Pochettino.