VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună
Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei
”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon ”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon
Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu
VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi
VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria

Marian Aioani, fermecat de atmosfera de la Rapid. ”Ne-au motivat imaginile văzute la pauză”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 28 ian 2024

Dinamo Bucureşti a pierdut acasă, scor 1-2, cu Rapid Bucureşti, într-un meci contând pentru etapa a 23-a din Superligă.

Confruntarea a fost debutul pentru portarul Marian Aioani la giuleşteni. Acesta a fost adus de la campioana Farul Constanţa, pentru a-l suplini pe Horaţiu Moldovan, ce a prins un transfer de senzaţie la Atletico Madrid.

Aioani s-a declarat fermecat de atmosfera creată de fani, care au ales să susţină echipa din peluza de pe Giuleşti, ca semn de protest pentru modul în care rivalii de la Dinamo au decis să le acorde bilete.

“Sunt bucuros că am câştigat şi că reuşim să sărbătorim împreună. Suporterii îşi doreau foarte mult pentru că este un derby, importante erau cele 3 puncte, mă bucur că le-am adus acasă. Am avut emoţii puţin, la început. Sunt foarte frumoşi suporterii, e prima dată când interacţionez cu ei.

E cea mai frumoasă seară după câştigarea campionatului cu Farul. Da, pot spune asta. Ne-au motivat imaginile văzute la pauză. Am făcut o repriză secundă mai bună. Acasă va fi foarte greu să ne învingă cineva”
, a spus portarul, după debutul la Rapid.