Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4 Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4
VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu
VIDEO | Cristi Săpunaru a pus punctul pe i după înfrângerea suferită de Rapid! "Nu avem nicio şansă" VIDEO | Cristi Săpunaru a pus punctul pe i după înfrângerea suferită de Rapid! "Nu avem nicio şansă"
VIDEO | Marius Şumudică, foarte enigmatic. ”Veţi afla zilele viitoare” VIDEO | Marius Şumudică, foarte enigmatic. ”Veţi afla zilele viitoare”
Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1. Jipa, gol de generic VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1. Jipa, gol de generic

”Mereu încerc să gândesc pozitiv şi sper că aşa pot face lucruri bune”. Bogdan Racoviţan, formă de zile mari în Polonia

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 2 oct 2023

Fotbalistul echipei Rakow, Bogdan Racoviţan a înscris două goluri în meciul câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, în faţa formaţiei Radomiak Radom, antrenată de Constantin Gâlcă, în etapa a zecea a campionatului Poloniei.

Racoviţan a marcat în minutele 3 şi 61. Pentru învingători a înscris şi Yeboah ’82.

”Sunt foarte fericit că am marcat două goluri, dar mai mult pentru că am câştigat, mai ales după ce am pierdut în faţa celor de la Lech Poznan. Era important să câştigăm.

Nu poţi să ştii niciodată ce evoluţii vei avea, dar mereu încerc să gândesc pozitiv şi sper că aşa pot face lucruri bune pe teren”,
a explicat Racoviţan, la finele partidei.

Bogdan Racoviţan a jucat pe toată durata partidei. Celălalt român de la Rakow, Deian Sorescu, a intrat pe teren în minutul 46.

Rakow ocupă locul 3 în clasament, cu 19 puncte, în timp ce Radomiak este pe 12, cu 11 puncte.