Ultima oră
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor
Universitatea Craiova îşi betonează atacul! Oltenii aduc un internaţional cu meciuri pentru una dintre surprizele plăcute ale Campionatului Mondial, trecut pe la Benfica şi Sporting Universitatea Craiova îşi betonează atacul! Oltenii aduc un internaţional cu meciuri pentru una dintre surprizele plăcute ale Campionatului Mondial, trecut pe la Benfica şi Sporting
”Banii vorbesc”. Nemulţumirea selecţionerului Ghanei faţă de Cupa Mondială cu 48 de echipe ”Banii vorbesc”. Nemulţumirea selecţionerului Ghanei faţă de Cupa Mondială cu 48 de echipe
LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Începe faza eliminatorie a Campionatului Mondial LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Începe faza eliminatorie a Campionatului Mondial

Metoda inedită cu ajutorul căreia Marius Şumudică îi motivează pe jucători

Fotbal Romania Publicat de Tudor Moisa pe 5 aug 2024
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/40167/21692303/1/sumudica.jpg

Marius Şumudică a dezvăluit o metodă inedită cu ajutorul căreia îi motivează pe jucători.

Rămas liber de contract după despărţirea de Gaziantep, tehnicianul român i-a avut sub comandă pe Denis Drăguş şi Alex Maxim în Turcia. Marius Şumudică a declarat că le-a transmis celor doi că şi dacă vor practica un joc foarte slab, el îi va titulariza îi va utiliza în continuare timp de 90 de minute, chiar dacă publicul îi va huidui, pentru a pune presiune pe ei să dea totul pe teren.

“Ştii ce i-am zis eu lui Maxim când a venit la Gaziantep de a dat 50 de goluri? Acelaşi lucru i l-am zis şi lui Drăguş şi i-am convins. ‘La mine dacă jucaţi 6 meciuri prost, în al 7-lea meci tot cu voi joc şi nu vă scot deloc’.

Te las să te faci de ruşine. Şi dacă te huiduie stadionul, eu te las să te faci de ruşine 90 de minute. Şi prin lucrul ăsta îi obligam să presteze. Şi mie mi-au dat înapoi ceea ce le-am cerut.

Dacă pe Rrahmani sau pe Louis Munteanu îi scoţi după 2-3 meciuri pentru că nu au marcat, începi să îi pierzi. Eu aşa cred că trebuia să fac şi fiecare are metodele lui.

Eram şi români în străinătate şi luam o presiune. Eu i-am adus şi vorbeam cu ei mereu. Îi chemam în cameră şi le spuneam când jucau prost.

Le spuneam că la şedinţa de vizionare o să scot în evidenţă greşelile şi să ei să nu zică nimic, să accepte. Iar clubul vedea că îi certam. Eu i-am câştigat aşa şi au marcat, au realizat lucruri”, a declarat Marius Şumudică, conform Fanatik.

mail-share icon Email
viewscnt

Fotbal Romania

Ultimele articole Toate articolele