Incidente la un meci din Suedia! Portarul echipei Landskrona a urcat în tribună pentru a se încăiera cu fanii Incidente la un meci din Suedia! Portarul echipei Landskrona a urcat în tribună pentru a se încăiera cu fanii
Kyros Vassaras, comunicat despre golul marcat de Petrolul în meciul cu FCSB Kyros Vassaras, comunicat despre golul marcat de Petrolul în meciul cu FCSB
Unirea Ungheni - Corvinul 1-2. Hunedorenii au întors meciul în repriza a doua Unirea Ungheni - Corvinul 1-2. Hunedorenii au întors meciul în repriza a doua
FRF, comunicat oficial despre situaţia biletelor de la meciul Cipru - România FRF, comunicat oficial despre situaţia biletelor de la meciul Cipru - România
Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea
Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona

Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul

FCSB Publicat de Daian Cutu astăzi, 17:13

Mihai Popescu, fundaşul de la FCSB, a avut o intrare dură asupra lui Alexandru Tudorie, la meciul FCSB - Petrolul 1-1, disputat sâmbătă.

Popescu a avut o intrare cu cotul ce a generat spargerea capului adversarului. Stoperul adus în această vară de la Farul şi-a aflat pedeapsa.

Popescu a primit două etape de suspendare şi o amendă de 3.000 de lei.

”FC FCSB Vs. ACS Petrolul 52 – Eliminare: Popescu Mihai(gazde) – În temeiul art.63.1.b raportat la art.63.2.4.a din RD, se sancţionează jucătorul cu suspendare pentru două jocuri şi penalitate sportivă de 3.000 lei”, se arată în comunicautul celor de la LPF.