”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Mihai Roman a semnat cu FC Argeş

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 17 aug 2024

FC Argeş a anunţat că a obţinut serviciile fotbalistului Mihai Roman, în vârstă de 32 de ani.

Roman a adunat 340 de meciuri şi 70 de goluri în carieră. Mare parte din carieră şi-a petrecut-o în campionatul din România, dar a avut şi experienţe în afara graniţelor ţării, în campionatul Olandei, al Uzbekistanului şi al Israelului.

Jucătorul de profil ofensiv a debutat pentru echipa naţională de fotbal a României în 2015, într-un amical împotriva Moldovei. Mai are o partidă sub Tricolor, un amical împotriva Bulgariei. Are în palmares o Cupă a României câştigată cu Universitatea Craiova.

În cariera sa, Mihai Roman a mai evoluat pentru formaţii precum U Craiova 1948, U Cluj, Turnu Severin, Săgeata Năvodari, Pandurii Tg. Jiu, NEC Nijmegen, Maccabi Petah Tikva, Universitatea Craiova, Poli Timişoara, FC Botoşani şi Neftchi Fergana.

Ultima echipă pentru care a activat a fost Neftchi Fergana, formaţie din prima ligă din Uzbekistan.