Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga
Alcaraz speră că Nadal nu îşi va încheia cariera după faza finală a Cupei Davis, în noiembrie Alcaraz speră că Nadal nu îşi va încheia cariera după faza finală a Cupei Davis, în noiembrie
Borcea se ia la trântă cu FCSB: ”Am scris istorie în fotbalul românesc!”

Damien Dussaut a semnat. Fotbalistul va evolua la o echipă din Superligă Damien Dussaut a semnat. Fotbalistul va evolua la o echipă din Superligă
Turcii s-au săturat de Denis Drăguş: ”Zero pase lungi, zero pase si zero pase-cheie. A afectat echipa!”

Ce lovitură încasează Real Madrid! Kylian Mbappe s-a accidentat şi e OUT! Cât va lipsi superstarul francez Ce lovitură încasează Real Madrid! Kylian Mbappe s-a accidentat şi e OUT! Cât va lipsi superstarul francez

Mircea Rednic, foarte supărat după prestaţia slabă a celor de la UTA cu Dinamo. ”N-am prea văzut implicare”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 13 mai 2024

Dinamo s-a salvat de la retrogradarea directă, după ce a trecut de UTA Arad, 2-0. ”Câinii” vor juca cu Csikszereda pentru rămânerea în Superliga.

Pe stadionul Arcul de Triumf, Dinamo a înscris în minutul 14, când Amzăr a centrat excelent şi Abdallah, jucătorul căruia i s-a redus suspendarea, a marcat al cincilea gol stagional pentru Dinamo.

După numai patru minute Patriche a reluat din careu în plasă, după un corner executat de Amzăr. Din minutul 10 arădenii au rămas în zece, după eliminarea lui Ezekiel, iar pe final de meci a fost eliminat şi dinamovistul Patriche, dar Dinamo a marcat şi va merge la baraj.

Antrenorul celor de la UTA, Mirea Rednic, a declarat că este foarte dezamăgit de cum s-au prezentat elevii săi.

”În prima parte am avut multe pase greşite şi n-am prea văzut implicare. A fost şi ezitarea portarului şi Dinamo a punctat. Cred că ne-au surprins de agresivitatea celor de la Dinamo. N-au avut atitudine şi i-am atenţionat la şedinţă când am făcut analiza.

Au pus presiune pe noi, dar golurile au venit strict pe greşelile noastre. N-am contat deloc în prima parte, n-am avut nicio ocazie! Performanţele pe care le-am avut ca antrenor şi jucător nu mi le poate schimba nimeni. Unii jucători au jucat cu postul.

Le-am spus jucătorilor că trebuie să dea totul pentru UTA şi să demonstrezi până la capăt. Nimeni nu se aştepta ca noi să câştigăm în play-out, dar le-am spus clar că mă interesează atitudinea din ultimul meci”,