”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Motivul pentru care Opruţ nu se află în lotul pentru meciul cu Unirea Slobozia

Dinamo Publicat de Tudor Moisa pe 13 sep 2024

Dinamo o întâlneşte pe Unirea Slobozia, astăzi seară, de la ora 21:00. Partida va fi în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

În acest sezon, Raul Opruţ a devenit titular incontestabil la Dinamo şi a fost integralist în aproape toate partidele. În meciul dintre Dinamo şi Petrolul, Raul Opruţ a fost schimbat singura dată în acest sezon, în minutul 77.

Totuşi, fundaşul lui Dinamo nu se află pe listă la meciul cu Unirea Slobozia, din această seară. Se pare că motivul este o întindere pe care a suferit-o Opruţ.

Dinamo - Unirea Slobozia, un duel interesant.

Dinamo vine după înfrângerea din etapa trecută, 1-0 în deplasare la ”U” Cluj şi se află pe locul 6 în clasamentul Superligii, înaintea începerii noii etape. „Câinii” speră să se poată revanşa în faţa propriilor fani, după ce întrerupt seria de 7 meciuri fără înfrângere, în toate competiţiile.

De cealaltă parte, Unirea Slobozia are un start neaşteptat de bun de sezon şi acest fapt se reflectă şi în poziţia din clasament, formaţia ialomiţeană aflându-se pe poziţia a 8-a. Formaţia antrenată de Adi Mihalcea a reuşit să câştige runda trecută, scor 2-1, cu Gloria Buzău.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii a avut loc într-un meci amical jucat în finalul lunii iunie, iar scorul final a fost 1-1.