Liverpool i-a găsit înlocuitor lui Salah Liverpool i-a găsit înlocuitor lui Salah
Situaţie ireală! Portugalia a convocat un jucător care a fost inclus în lotul U18 al Angliei Situaţie ireală! Portugalia a convocat un jucător care a fost inclus în lotul U18 al Angliei
Suporterii FCSB-ului arestaţi în Grecia au fost condamnaţi! Suporterii FCSB-ului arestaţi în Grecia au fost condamnaţi!
VIDEO | UTA Arad - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | UTA Arad - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
"1,1 milioane de euro, nu 1,3”. Gigi Becali, ofertă pentru unul din cei mai în formă jucători din Superliga "1,1 milioane de euro, nu 1,3”. Gigi Becali, ofertă pentru unul din cei mai în formă jucători din Superliga
Marius Şumudică, prima reacţie după victoria obţinută de FCSB la Salonic Marius Şumudică, prima reacţie după victoria obţinută de FCSB la Salonic

Newcastle trece la scor de Chelsea şi urcă pe locul 6 în Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 25 nov 2023

Newcastle a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-1, gruparea londoneză Chelsea, în etapa a 13-a din Premier League.

Pe St James Park, gazdele au deschis scorul prin Alexander Isak, în minutul 13, dar oaspeţii au reuşit să egaleze zece minute mai târziu, prin Raheem Sterling. Soarte meciului a fost decisă în numai două minute din repriza secundă.

Jamal Lascelles a făcut 2-1 pentru Newcastle, în minutul 60, iar Joelinton a înscris şi el în minutul 61, majorând avantajul gazdelor. Scorul final a fost stabilit de Anthony Gordon şi Newcastle s-a impus cu 4-1, urcând pe locul 6 în clasament. Chelsea a bifat a cincea înfrângere stagională şi este pe 11, cu 16 puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 13-a din Premier League:

Manchester City – FC Liverpool 1-1 (Haaland 27 / Alexander-Arnold 80);

Burnley – West Ham United 1-2 (J. Rodriguez 49 penalti / O’Shea 86 autogol, Soucek 90+1);

Luton Town – Crystal Palace 2-1 (Mengi 72, J. Brown 83 / Olise 74);

Newcastle – Cheslea 4-1 (Isak 13, Lascelles 60, Joelinton 61, Gordon 83 / Sterling 23);

Nottingham Forest – Brighton 2-3 (Elanga 3, Gibbs-White 76 penalti / E. Ferguson 26, Joao Pedro 45+4, 58 penalti);

Sheffield United – Bournemouth 1-3 (McBurnie 90+7 / Tavernier 12, 51, Kluivert 45+3).