Prima reacţie a lui Gigi Becali după ce a aflat că Joyskim Dawa este dorit în Premier League Prima reacţie a lui Gigi Becali după ce a aflat că Joyskim Dawa este dorit în Premier League
Veste excelentă pentru Dinamo înaintea derby-ului cu FCSB! Clubul a făcut anunţul mult aşteptat Veste excelentă pentru Dinamo înaintea derby-ului cu FCSB! Clubul a făcut anunţul mult aşteptat
Final la meciul U19 Romania - Spania. Rezultat mare pentru tricolori Final la meciul U19 Romania - Spania. Rezultat mare pentru tricolori
Vestea momentului în Giuleşti! Aaron Boupendza şi Clinton N’Jie pot debuta în meciul cu Farul Vestea momentului în Giuleşti! Aaron Boupendza şi Clinton N’Jie pot debuta în meciul cu Farul
Nu e Alex Chipciu! Alegerea lui Mircea Lucescu pentru postul de fundaş stânga în locul lui Nicuşor Bancu + Selecţionerul mai pregăteşte alte 2 modificări surprinzătoare Nu e Alex Chipciu! Alegerea lui Mircea Lucescu pentru postul de fundaş stânga în locul lui Nicuşor Bancu + Selecţionerul mai pregăteşte alte 2 modificări surprinzătoare
Didier Deschamps a reacţionat după ce Kylian Mbappe a fost acuzat de viol şi agresiune sexuală Didier Deschamps a reacţionat după ce Kylian Mbappe a fost acuzat de viol şi agresiune sexuală

Nice a stopat invincibilitatea lui Marseille în Ligue 1

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 6 feb 2023

OGC Nice a câştigat în deplasare, scor 3-1, meciul din etapa a 22-a din Ligue 1, disputat în compania echipei Olympique Marseille.

După ce l-a cedat pe Rareş Ilie în Israel, Nice a reuşit surpriza etapei a 22-a, învingând-o pe Oympique Marseille chiar pe terenul acesteia. A fost 3-1, după un meci în care Sofiane Diop (min. 37) şi Gaetan Laborde (min 43) au stabilit scorul pauzei: 2-0 pentru Nice. În minutul 59 Malinovsky a redus din diferenţă, dar oaspeţii şi-au păstrat avantajul de două goluri după reuşita lui Bilal Brahimi.

În aceeaşi etapă, Brest şi RC Lens au încheiat la egalitate, 1-1.

În clasament, PSG e lider cu 54 de puncte, Marseille a rămas pe locul secund, cu 46 de puncte, dar a fost ajunsă de Lens, care e pe trei, tot cu 46 de puncte.

Nice se află pe poziţia a 8-a, cu 34 de puncte.