”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Nicolae Stanciu, din nou decisiv pentru echipa sa! Nota excelentă primită de jucătorul român

Stranieri Publicat de Ovidiu Neacşu pe 1 oct 2023

Nicolae Stanciu a fost din nou decisiv pentru echipa sa, Damac, după ce a oferit două pase de gol în victoria cu 2-0 în faţa lui Al-Khaleej.

Stanciu a ajuns luna trecută la echipa din Arabia Saudită, după transferul de la Wuhan Three Towns şi până acum s-a dovedit o mutare inspirată pentru jucătorul de 30 de ani. În ultima etapa din campionatul saudit, Stanciu a oferit două assist-uri la cele două reuşite ale lui Damac în victoria cu 2-0 în faţa lui Al-Khaleej.

Mijlocaşul român a executat excelent un corner în minutul 43, iar Farouk Chafai a deschis scorul cu o lovitură de cap, iar 11 minute mai târziu acelaşi Stanciu l-a servit pe N'Koudou la golul de 2-0.

Nota excelentă primită de jucătorul român

Căpitanul naţionalei României a primit nota 8.4 în urma prestaţiei în meciul din campionat, potrivit publicaţiei de specialitate SofaScore. A fost a doua nota din echipă, după portarul Moustapha Zeghba, care a primit nota 8.6.

Stanciu are 2 goluri şi 2 assist-uri în primele 4 meciuri jucate pentru Damac, una dintre reuşite fiind împotriva gigantului Al-Hilal, echipă la care evoluează Neymar.

Damac a urcat pe locul 12 în clasament, după victoriei cu Al-Khaleej şi a adunat 7 puncte în 8 meciuri.