Neluţu Sabău, mesaj războinic după revenirea spectaculoasă cu Slobozia: ”Trebuie să alerge, pentru că talent au. Trebuie să alergi!”

Campioana CSO Voluntari, debut cu înfrângere pe teren propriu în Divizia A la volei feminin Campioana CSO Voluntari, debut cu înfrângere pe teren propriu în Divizia A la volei feminin
Dan Şucu îi strică planurile lui Neluţu Varga! Jucătorul dorit cu insistenţă de CFR Cluj, la un pas să semneze cu Rapid Dan Şucu îi strică planurile lui Neluţu Varga! Jucătorul dorit cu insistenţă de CFR Cluj, la un pas să semneze cu Rapid
Ultimă oră! Andrei Raţiu, direct la un grand din La Liga! Anunţul făcut în Spania: ”Un transfer imediat!”

VIDEO | Arsenal - Southampton 3-1. ”Tunarii” au avut o tresărire de orgoliu după ce au fost conduşi VIDEO | Arsenal - Southampton 3-1. ”Tunarii” au avut o tresărire de orgoliu după ce au fost conduşi
VIDEO | Manchester City - Fulham 3-2. Succes cu mari emoţii pentru Pep Guardiola VIDEO | Manchester City - Fulham 3-2. Succes cu mari emoţii pentru Pep Guardiola

Nicolae Stanciu, un nou gol superb din lovitură liberă în Arabia Saudită

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 30 oct 2023

Damac, antrenată de Cosmin Contra, a pierdut luni, în deplasare, scor 5-6, după lovituri de departajare, cu formaţia Al-Khaleej, în Cupa Regelui. După 90 de minute regulamentare şi prelungiri, scorul a fost 1-1, cu un gol marcat de Nicolae Stanciu.

Al-Khaleej a deschis scorul în minutul 27, prin Jung Woo-Young, dar Damac a egalat repede, în minutul 33, când Nicolae Stanciu a transformat perfect o lovitură liberă din marginea careului.

Până la capătul celor 90 de minute regulamentare nu s-a mai înscris şi s-a intrat în prelungiri. Gazdele au rămas în zece din minutul 105+5, după eliminarea lui Mansour Hamzi, dar elevii lui Cosmin Contra nu au speculat avantajul omului în plus şi s-a ajuns la lovituri de departajare.

Stanciu a transformat una din loviturile de departajare pentru Damac. Al-Khaleej a înscris de şase ori, ratând o singură dată, în timp ce Damac a ratat de două ori şi a pierdut cu 5-6.