Raul Opruţ, fundaşul lui Dinamo, a transmis care este starea sa de sănătate actuală.
Citește și

Raul Opruţ s-a accidentat în derby-ul cu FCSB din barajul pentru calificarea în preliminariile Conference League, pierdut de Dinamo cu 1-2. Fundaşul a resimţit dureri în zona inghinală şi nu a mai putut continua partida, fiind înlocuit după aproximativ o oră de joc.
Plecat în cantonament alături de colegii săi, fundaşul stânga a oferit noi detalii despre recuperare şi a spus când va reveni pe teren.
„Mă simt bine, recuperarea decurge foarte bine. Mai am ceva timp de aşteptat din păcate, dar sunt nerăbdător să intru la antrenamente, să simt şi eu pe pielea mea cum sunt antrenamentele cu noul staff.
Aşteptarea doare, pentru că nu e uşor să treci peste o accidentare, mai ales la cum s-a întâmplat, dar mă bucur că sunt tot mai aproape de revenirea pe teren.
Am început de două zile mişcarea pe teren. Nu pot să zic exact cât va mai dura, dar nu mai e foarte mult timp. Cred că la primul meci din campionat voi fi pregătit”, a transmis jucătorul pentru 48TV.
„Mi se pare un om foarte liniştit”
Fundaşul stânga a vorbit puţin şi despre primele zile petrecute cu Nuno Campos la cârma echipei.
„A venit un staff nou şi cu siguranţă sunt multe lucruri noi. Nu am fost implicat la antrenamente, dar m-am uitat şi am văzut cerinţele lor. E nevoie de o perioadă de timp să ne adaptăm, pentru că este o filozofie complet diferită faţă de ce era înainte.
Antrenamentele au fost intense, grele, dar colegii erau mulţumiţi şi fericiţi de ce s-a făcut.
Nuno Campos mi se pare un om foarte liniştit, deschis şi plăcut, cu care poţi să vorbeşti despre orice. Mi-a lăsat o impresie foarte bună, se vede că are experienţă şi cred că împreună vom reuşi să facem o treabă bună”, a completat Raul Opruţ.
