VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat cursa sprint de la Marele Premiu al Japoniei. Pedro Acosta a condus, dar a căzut pe final VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat cursa sprint de la Marele Premiu al Japoniei. Pedro Acosta a condus, dar a căzut pe final
VIDEO | Metaloglobus - FC Argeş, în direct la Prima Sport 1. Piteştenii au deschis scorul VIDEO | Metaloglobus - FC Argeş, în direct la Prima Sport 1. Piteştenii au deschis scorul
Monica Niculescu şi Gabriela Ruse s-au calificat în finala de dublu, la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong Monica Niculescu şi Gabriela Ruse s-au calificat în finala de dublu, la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong
Gigi Becali nu stat pe gânduri! 7 schimbări în primul 11 pentru FCSB – Gloria Buzău. Cum arată echipa de start Gigi Becali nu stat pe gânduri! 7 schimbări în primul 11 pentru FCSB – Gloria Buzău. Cum arată echipa de start
Nneka Onyejekwe şi-a anunţat încheierea carierei, după 23 de ani de performanţe Nneka Onyejekwe şi-a anunţat încheierea carierei, după 23 de ani de performanţe
Convocare surprinzătoare în naţionala Italiei! Fiul legendarului jucător, pentru prima oară în „Squadra Azzurra” Convocare surprinzătoare în naţionala Italiei! Fiul legendarului jucător, pentru prima oară în „Squadra Azzurra”

”Numirea sper că este de bun augur având în vedere CV-ul”. Oltenii îşi pun mari speranţe în Ivaylo Petev

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 7 nov 2023

Clubul Universitatea Craiova a anunţat, marţi, că noul antrenor al echipei oltene este Ivaylo Petev, fost selecţioner al Bulgariei şi al Bosniei.

Tehnicianul în vârstă de 48 de ani a semnat un contract valabil până în 2026.

Pavel Badea speră ca bulgarul să confirme pe banca tehnică a Universităţii Craiova.

”Este chiar aşteptată de mult numirea unui nou antrenor, numirea sper că este de bun augur având în vedere CV-ul antrenorului. Are un CV interesant, un antrenor care a câştigat campionate şi a antrenat naţionale la activ, din punctul meu de vedere reprezintă o lovitură de imagine, dincolo de un antrenor foarte bun.

Sper să confirme, am văzut că este şi un contract pe o perioadă mai lungă până în 2026. Doi ani şi jumătate la dispoziţie trebuie să construiască şi să ne arate că este un antrenor bun. Dincolo de experienţa echipelor de club vine şi cu o experienţă internaţională, a fost la ultimul meci cu Bosnia când ne-au bătut cu 1-0”, a spus Pavel Badea, pentru cei de la Fanatik.

Ivaylo Petev a antrenat, între altele, echipa Ludogoreţ, cu care a câştigat de trei ori campionatul Bulgariei, de două ori Cupa Bulgariei şi o dată Supercupa. A mai pregătit Dinamo Zagreb, AEL Limassol, Omonia Nicosia şi Jagiellonia. De asemenea, a fost selecţionerul Bulgariei în perioada 2014-2016 şi al naţionalei din Bosnia şi Herţegovina în 2021-2022, când printre adversarele bosniacilor s-a numărat şi România.