Ultima oră
Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV
FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”

FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!

O rivală a lui City îl vrea pe De Bruyne. ”Să sperăm că se va plictisi de Manchester City şi va veni la noi”

Manchester City Publicat de Daian Cutu pe 27 iun 2020
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38269/19404182/1/de-bruyne.jpg

Steve Bruce, managerul lui Newcastle a declarat că şi l-ar dori enorm în echipă pe belgianul Kevin De Bruyne, starul celor de la Manchester City. Acesta speră ca fotbalistul să se plictisească de actualul club, pentru a-l putea oferta.

”Să sperăm că se va plictisi de Manchester City şi va veni la noi, să ne dea o mână de ajutor. Ar fi grovaz, nu-i aşa? Este un jucător complet, care reuşeşte să înscrie şi să trimită pase decisive. Se află la nivelul unor jucători extraordinari, precum Roy Keane şi Bryan Robson. În acelaşi timp, este o persoană modestă, lucru care îl face cu adevărat special”, a declarat antrenorul echipei aflate pe 13, în Premier League.

Exclusă timp de două sezoane din Liga Campionilor, Manchester City mai are de aşteptat până la mijlocul lunii iulie pentru a afla dacă apelul îi este admis.
Problemele cu fair play-ul financiar au dus, în cele din urmă, la excluderea echipei lui Pep Guardiola din cea mai importantă competiţie intercluburi din lume, iar joi a avut loc o teleconferinţă la care au participat reprezentanţii UEFA, cei ai campioanei en-titre din Anglia, dar şi trei judecători de la TAS. Au fost ascultate argumentele ambelor părţi, iar decizia finală va fi anunţată de Tribunalul de Arbitraj Sportiv la jumătatea lunii iulie. Până atunci, incertitudinea va continua să planeze asupra clubului din Manchester.

 

mail-share icon Email
viewscnt

Manchester City

Ultimele articole Toate articolele