Ultima oră
Liţă Dumitru s-a întors în România după 9 ani petrecuţi în America şi urmăreşte cu mare atenţie CM: ”Mi-a plăcut nivelul. Naţionala noastră e foarte departe de ce se întâmplă acolo!” | VIDEO EXCLUSIV Liţă Dumitru s-a întors în România după 9 ani petrecuţi în America şi urmăreşte cu mare atenţie CM: ”Mi-a plăcut nivelul. Naţionala noastră e foarte departe de ce se întâmplă acolo!” | VIDEO EXCLUSIV
David Popovici victorie cu record la Sette Colli, în proba de 100 de metri liber David Popovici victorie cu record la Sette Colli, în proba de 100 de metri liber
Ryan Mendes, căpitanul naţionalei Capului Verde, anchetat pentru viol Ryan Mendes, căpitanul naţionalei Capului Verde, anchetat pentru viol
Gigi Becali a rezolvat rămânerea lui Florin Tănase şi anunţă un super transfer. ”Urmează” Gigi Becali a rezolvat rămânerea lui Florin Tănase şi anunţă un super transfer. ”Urmează”
Florin Tănase, discuţie decisivă cu Gigi Becali! Jucătorul şi-a decis viitorul Florin Tănase, discuţie decisivă cu Gigi Becali! Jucătorul şi-a decis viitorul
Lovitură dură pentru Suedia. Isak Hien va fi indisponibil până la finalul turneului Lovitură dură pentru Suedia. Isak Hien va fi indisponibil până la finalul turneului

OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă!

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu astăzi, 13:46
mail-share icon Email

Denis Alibec şi Ionuţ Larie şi-au prelungit contractele cu Farul.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22496290/1/farul-constanta-chindia-targoviste-superliga-superbet-baraj-retur-31-05-2026.jpg

 

După ce a reuşit să evite retrogradarea în Liga 2 la loviturile de departajare în barajul cu Chindia, Farul a început pregătirea pentru următorul sezon de SuperLigă. „Marinarii” speră să aibă evoluţii mai bune faţă de stagiunea recent încheiată, motiv pentru care şi-au asigurat rămânerea în lot a doi dintre cei mai importanţi jucători.

Denis Alibec şi Ionuţ Larie au semnat prelungirea cu Farul şi vor evolua sub comanda lui Ioan Ovidiu Sabău în următorul sezon.

"Sărbătoarea alb-albastră a început! Ionuţ Larie şi Denis Alibec continuă la Farul şi sezonul viitor", a transmis clubul constănţean pe reţelele sociale.

 

Informaţia a fost dezvăluită de preşedintele şi patronul majoritat al trupei de la malul Mării Negre, iar acum a venit şi anunţul oficial.

"Ieri dimineaţă am căzut de acord cu Denis. Cu Larie stabilisem cu câteva zile înainte. Urmează să semneze contractul. Probabil că l-au şi semnat astăzi.

Da, Larie va continua să joace. Noi i-am propus ambele variante, inclusiv să continue să joace dacă doreşte. Am fost foarte ferm cu el şi i-am spus că îi va fi foarte greu. El ar trebui să îşi facă o analiză personală pentru că anul trecut n-a mai avut sezonul pe care l-a avut înainte. El, fiind o instituţie la Farul, i-am oferit varianta să vină lângă noi, în management, sau să rămână să joace. A zis că doreşte să joace. Ne-a promis că dacă nu va face faţă fizic sau nu va juca deloc până la finalul turului, atunci va veni lângă noi.

La Denis a fost puţin mai complicat. A ştiut să negocieze. Suntem cu toţii bucuroşi, inclusiv Neluţu s-a bucurat mult când i-am spus că am ajuns la un acord cu Denis. Eu mi-aş dori ca Denis să prelungească în fiecare an, dar să aibă acel randament care să ne facă să dorim să rămână la noi mult timp de acum încolo", a spus Gică Popescu.

 

mail-share icon Email
viewscnt

Superliga

Ultimele articole Toate articolele