Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

OFICIAL | Sadio Mane va fi coleg cu Cristiano Ronaldo la Al-Nassr

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2023

Sadio Mane (31 de ani) s-a înţeles cu Al-Nassr şi va purta tricoul cu numărul 10 la formaţia pentru care evoluează Cristiano Ronaldo.

Senegalezul a semnat un acord valabil până în 2027.

Atacantul senegalez, care a ajuns la Bayern Munchen în urmă cu doar 12 luni, a decis să se orienteze către Golf şi pe fondul unor tensiuni avute la bavarezii.

”Cu o singură voce, Sadio Mane!” este comunicatul scurt şi la obiect al saudiţilor.

Cei de la Bayern vor încasa 30 de milioane de euro de pe urma cedării lui Mane.

"Este evident că nu l-am exploatat la potenţialul său maxim, ceea ce este treaba şi responsabilitatea mea, dar în această situaţie particulară a fost cea mai bună soluţie", a declarat Thomas Tuchel, antrenorul clubului bavarez.